Ülaääres kiri: Ei ole veel "praegune meeleolu" Tervitad. A. Roosileht. Tervitage prl. Preimanni ma ootan, kas mu mustrid on vastuvõtm. leidnud.
Algteadmised joonistamises sai August Roosileht Paides R. Lepikult. 1906-07 õppis ta Peterburis A. Stieglitzi kunsttööstuskoolis, seejärel kaks aastat Münchenis eraateljeedes: akvarelli M. Z. Diemeri, joonistamist H. Heidneri juures. 1910-13 õppis Roosileht Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis I. Bilibini juures saades lõpetades joonistusõpetaja kutse. Pärast teenimist tsaariarmees 1915-16 töötas ta õpetajana Tartus, Põltsamaal ja Paides. A. Roosilehe mitmekülgne looming on eri aegadel olnud mõjutatud ka juugendist, ekspressionismist ning art déco-st.
"See 2. novembril 1915 Amblast Tartu lähetatud postkaart pakub huvi kõigepealt sümbolistliku joonistuse poolest, mis kujutab vanglast (serailist?) põgenevat naist, keda vee ääres ootamas piigiga paadimees. See lakooniline joonistus on meisterlikult üles ehitatud, heletumedusega on saavutatud lõunamaise öö efekt. Huvitav on, teades A. Roosilehe tarbekunstialaseid töid, lugeda mustritest, mida ta on ilmselt mingile ajakirjale või käsitöölehele saatnud." (Mai Levin)
Teos oli eksponeritud näitusel ""Kurja lillede lapsed. Eesti dekadentlik kunst" KUMUS 2017-2018.