Est Eng  
   
  Salongist    Uudised   Artiklid   Otsing    Oksjon   E-näitus
 
   
  Akvarell(4)   Fotonäitus(238)   Graafika(11)   Joonistus(8)   Maal ja pastell(4)   Tarbekunst ja skulptuur(1)   VARIA(2)   Video, DVD(11)   VIIMATI LISATUD/MUUDETUD(17)     
   
 
Oksjon 2005 II
 
     
 
 
     
 
Autor: Karl Burman jun. (1914-2001)
Teos: "Vaade Tallinnale Rannamõisa pangalt" 1977
Materjal: Akvarell, paber
Mõõdud: 36 x 48 cm, ALGHIND 9000 EEK, JÄI MÜÜMATA
Raamitud teos
All paremal: Karl Burman junior 1977.
Taga all paremal: Karl Burman junior Vaade Tallinnale Rannamõisa pangalt
20. sajandi teise poole eesti üks juhtivamaid akvarelliste Karl Burman jun. tahtis tegelikult saada arhitektiks. Huvi tekkimine arhitektuuri ja ka akvarellmaali vastu oli tema eeskujusid - arhitekt ja akvarellist isa Karl Burman sen. ja kunstnikust onu Paul Burman - silmas pidades täiesti arusaadav. Just isast sai Karlile peamine ja kõige mõjukam õpetaja, onu loomingu jälgimine oli talle teiseks kooliks - juba esimesed näitustele esitatud akvarellid olid tehniliselt laitmatud.

Intiimsete, peamiselt vanalinna-aineliste linnavaadete kõrval köitis kunstnikku ka maastik. Mereäärne linn lõi taolisele kaunite maastikuvaadete ihalejale hulga võimalusi end loominguliselt väljendada. Oma kunstnikest isa ja onuga jalutas Karl palju Rannamõisas ja Klooga rannas. Suviti armastas ta omameisterdatud kanuuga mööda siinseid jõgesid matkata ja vahetevahel peatuda, et ees laiuvat vaadet jäädvustada. Rannamõisa motiive esineb tema töödes tihti. Käesolevas näeme panoraamvaadet üle suviselt rohelise pankranniku paistva Tallinna õrna silueti poole (mis paneb praeguste sügiseste vihmavalangute ajal igatsema suvise soojuse järele). "Töö kuulub kunstniku loomingulisse kõrgaega, silma köidab vaba meisterlik käsitluslaad". (Mai Levin).

 
Tagasi eelmisele lehele   Küsi lisainfot teose kohta    
 
Lehe algus